Symboly obce

Znak obce

Znak tvoří trojvrší (tři pahorky symbolizující 3 části obce: Vavřinec, Chmeliště, Žíšov). Dále je to rošt sv. Vavřince. Tento světec byl zaživa upálen na roštu. Dalším symbolem je mnišská kutna (symbolizuje konvent Sázavského kláštera, který obec pravděpodobně založil a vlastnil až do husitských válek).

V modro-zlatě polceném štítě nad trojvším opačných barev vpravo zlatý rošt, vlevo doleva obrácená černá mnišská kápě.

Vlajka obce

List tvoří dva svislé pruhy, každý dělěný v poměru 5:3, žerďový modro-žlutě a vlající žluto-modře. V horním vlajícím poli je černá mnišská kápě obrácená k vlajícímu okraji listu. Poměr šířky k délce listu je 2:3

Obecní symboly byly uděleny dekretem předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radkem Vondráčkem 4. dubna 2019